Zelená střecha

Zelená střecha lze založit zasazením řízků rozchodníků vybraných rostlin, nebo položením rozchodníkového kobrce, díky kterému je zrychlený estetický efekt zelené střechy. Po rozprostření a zapracování řízků rozchodníků trvá, než sazenice zakoření a rozrostou se. U rozchodníkových koberců tento krok přeskočíte, jelikož rozchodníkoví koberce jsou Vám dodávány jich v zapěstované formě z několika druhů rostlin. Rostlinky jsou vysázeny v tzv. kokosové rohoži s plastovou výstuží, poté se položí na připravený substrát a nechají se zakořenit. Už od položení plný rozchodníkové koberce svou estetickou funkci. Rozchodníkové koberce se také ve velké míře využívají na střechy s větším sklonem.
Firma acre s.r.o. Vám nabízí rozchodníkové koberce mnoha druhů. Nejtypičtější je koberec ze směsi druhů rozchodníků, kde najdete základní sazenice. Dále si můžete vybrat rozchodníkové koberce ze směsi rozchodníků a bylin. Zde objevíte například pažitku pobřežní nebo mateřídoušku. Pokud chcete rozchodníkový koberec ještě více rozmanitý, v nabídce se také nachází rozchodníkový koberec ze směsi rozchodníků, bylin a trav.
Pro milovníky lučního kvítí firma acre s.r.o. nabízí koberce z lučních květin. Luční kvítí je velice oblíbené, tak proč ho nemít na očích každý den, tento pohled Vás jistě neomrzí.
Pokud máte i stinná místa, kde by se typickým rozchodníkovým sazenicím nedařilo, máme pro Vás řešení v podobě mechového koberce, který má i velice nízkou hmotnost oproti ostatním rozchodníkovým kobercům. Nevyžaduje také žádnou extra péči a údržbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


šest − 3 =