Úvodní stránka » Obchody, služby a řemesla » Podnikové informační systémy – ERP, CRM, DMS

Podnikové informační systémy – ERP, CRM, DMS

Většina firem musí používat podnikový informační systém neboli ERP (Enterprise Resource Planning). Obecné označení zahrnuje software, který se v podnicích využívá pro řízení a integraci činností jako jsou plánování, nákup/prodej, personalistika, finance a další. Podnikový informační systém zahrnuje aplikace pro jednotlivé útvary. Oproti několika samostatným řešením jsou vzájemně propojené, umí mezi sebou komunikovat a sdílet informace.

Podnikové informační systémy – ERP a CRM

Vybrat vhodný podnikový informační systém není snadné. Na trhu působí množství specializovaných firem, které se vývojem ERP zabývají po mnoho let. Menším firmám obvykle vyhovují základní verze podnikových informačních systémů, větší naopak vyžadují robustní řešení pokrývající rozsah všech agend.

V souvislosti s podnikovými IT systémy narazíte také na další pojmy. Například na CRM (Customer Relationship Management) neboli řízení vztahů se zákazníky. Zjednodušeně jde o proces shromažďování, analýzy a dalšího využití informací o klientech firmy. Cílem je zajištění efektivní interakce firmy s klienty.

DMS systémy

K hojně využívaným systémům patří DMS (Document Management System), tedy systémy pro správu dokumentů. K běžným funkcím patří začleňování dokumentů, jejich správa a archivace. Pozor, správa dokumentů není to samé jako správa obsahu. Tu zajišťuje CMS (Content Management System) neboli systém pro správu obsahu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


dva + = 8