Úvodní stránka » Nezařazené, Obchody, služby a řemesla » Hnízdečka pro miminka – luxus nebo potřeba?

Hnízdečka pro miminka – luxus nebo potřeba?

Jistým fenoménem a také i potřebou v péči o novorozence se v poslední době stala takzvaná hnízdečka pro miminka. Je to taková malá nezbytnost, bez které si leckteré moderní maminky nedokážou péči o svého potomka představit.

No celkem není divu. Hnízdečko pro miminko má svoje opodstatnění. Miminko se v něm cítí bezpečně a pohodlně a navíc si je maminka i s hnízdečkem může pohodlně přemístit v bytě tak, jak potřebuje a může jej mít pořád na dohled. Na druhou stranu ale těžko zhodnotit, jestli samotné hnízdečko pro miminko nahradí pocit bezpečí, které může miminko cítit v klasické zavinovačce, ve které je těsněji obalené látkou a která může navodit obejmutí dělohou v jeho prenatálním věku. V každém případě, pokud se dítko cítí nepohodlně, je možné jej uložit jak do zavinovačky, tak i do hnízdečka a problém s pohodlím tímto vyřešit.

V současné době jakoby se roztrhl pytel s výrobou hnízdeček. Zde je zapotřebí při výběru dbát na kvalitu jak zpracování hnízdečka, tak i na látky, ze kterých je vyrobeno. Určitě se vyplatí sáhnout po zakázkové výrobě a ideálně po atestovaných látkách určených pro děti do 3 let. Vždyť jde o zdraví miminka – nebo ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


2 × = šestnáct