Úvodní stránka » Nezařazené » Vztah správce a zpracovatele při zpracování osobních údajů

Vztah správce a zpracovatele při zpracování osobních údajů

Při některých úkonech zpracování osobních úkonů může správce využít služeb jiného subjektu – zpracovatele. Správce by měl vždy využívat služeb takového zpracovatele, který je schopen poskytnout dostatečné záruky technických a organizačních opatření, tak aby byla zajištěna ochrana zpracovávaných osobních údajů a práva subjektu údajů.
Zpracovatel v rámci činnosti pro správce může provádět pouze takové zpracovatelské operace, kterými jej správce pověřil, nebo vyplývají z činnosti, pro kterou byl zpracovatel správcem pověřen.
Vztah mezi správcem a zpracovatelem osobních údajů musí být ošetřen smluvně. Smlouva musí obsahovat dobu trvání zpracovávání osobních údajů, předmět a účel zpracování, typ osobních údajů a povinnosti a práva správce i zpracovatele.
Uzavřením smlouvy se zpracovatelem se správce nezbavuje odpovědnosti za zpracování osobních údajů.
V případě porušení zabezpečení osobních údajů musí správce nahlásit na ÚOOÚ do 72 hodin od okamžiku zjištění možnost rizika pro subjekt údajů. Kdežto zpracovatel je povinen porušení neprodleně nahlásit správci a ne na ÚOOÚ.
Každý správce i zpracovatel osobních údajů by měl mít jasno o svých právech a povinnostech. Určitě se vyplatí požádat o radu zkušené odborníky. Jak nakládat s osobními údaji a zajistit smluvní vztah mezi správcem a zpracovatelem poradí proškolení pracovníci ze společnosti ANERI s.r.o. v Liberci.

Vztah správce a zpracovatele při zpracování osobních údajů

ZÁKLADNÍ POJMY

Řešení

Štítky: , ,

3 Responses to Vztah správce a zpracovatele při zpracování osobních údajů

  1. square at is pills

    9113 precio is madrid

  2. we recommend is in china

    a672 only now real is online

  3. is daily use cut pill

    5c8f free is sample canada

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


6 − dva =