Úvodní stránka » E-shopy » Vlněné pletené čepice a vlněné ponožky

Vlněné pletené čepice a vlněné ponožky

Už babička říkávala, že hlava a nohy musí být v zimě v teple. Toto pravidlo platilo tehdy a platí i dodnes. Není tedy radno si zahrávat se zdravím a nechat se prochladnout v sychravém období buď od noh nebo od hlavy. V jednom případě totiž můžete chytnout pěknou rýmu a v druhém pak dozajista zánět močových cest.
Pro to aby k nachlazení nedošlo pak stačí opravdu velmi málo: dobře se obléci. Pokud možno ale se zvolením oblečení z kvalitních přírodních materiálů.
Léty osvědčeným materiálem se stala ovčí kůže, kožešina a vlna, ze které se pak dále vyráběly kvalitní vlněné čepice a dámské nebo pánské ponožky. Tyto dvě zdánlivě všední položky našeho oblečení bývají velmi často podceňovány a díky tomu pak dochází k prochladnutí.

Pletené vlněné zimní čepice

jsou neodmyslitelnou součástí zimního oblečení a pokud jsou vyrobeny z poctivých přírodních materiálů, pak je před zimou skoro vyhráno. Totiž materiál jako je ovčí kůže, kožešina nebo vlna mají výborné izolační vlastnosti a spolehlivě tak chrání před zimou. Na druhou stranu ale dokáží efektivně absorbovat tělesný pot a chránit tak oblečené místo před propocením a možném následném prochlazení. Pletené vlněné zimní čepice jsou proto tím nejlepším, co můžete svým uším a i celé hlavě v sychravém počasí poskytnout.

Zimní vlněné ponožky

Podobně jako zimní čepice jsou i ponožky z ovčí vlny nebo z angorské vlny výborným tepelným izolantem s možností odvodu potu v případě přehřátí. V současné době se dají pánské nebo dámské vlněné ponožky perfektně použít jak do venkovních bot, tak i do papučí nebo jen tak na chození naboso – to spíš v těch tlustších ponožkách. Vlněné ponožky podobně jako vlněné čepice jsou lidskou pokožkou velice dobře snášeny. Nevytváří se po nich žádné ekzémy, při nošení nekoušou a nedřou.

Pokud tedy sháníte ponožky nebo čepice, pak se obraťte na firmu Faraon sandals s.r.o. a vyberte si jejich bohaté nabídky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


5 × devět =