Úvodní stránka » Nezařazené » John Travolta je členem Scientologické církve. A co další umělci, herci, herečky, zpěváci a zpěvačky

John Travolta je členem Scientologické církve. A co další umělci, herci, herečky, zpěváci a zpěvačky

John Travolta je členem Scientologické církve.

John Travolta a Scientologie – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

John Travolta a Scientologie – Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii

A co další umělci, herci, herečky, zpěváci a zpěvačky. Herce Johna Travoltu zná asi většina obyvatel České republiky, díky mnoha oblíbeným filmům ve kterých účinkoval. Mezi nejznámější filmy ve kterých John Travolta hrál patří filmy Pulp Fiction, Pomáda, Horečka sobotní noci a série filmů Kdopak to mluví „Look Who’s Talking“, které patří do zlatého fondu světové kinematografie.

John Travolta a rodina - Dům herce Johna Travolty je doslova letiště s přistávacími drahami

John Travolta a rodina - Dům herce Johna Travolty je doslova letiště s přistávacími drahami

V roce 1991 se John Travolta oženil s herečkou Kelly Preston, se kterou má měl děti syna Benjamina a dceru Ellu Bleu. Hereckému páru Johnu Travoltovi a Kelly Preston v roce 2009 zemřel při pobytu na Bahamách zemřel syn Jett na epileptický záchvat. Jett, který měl v minulosti epileptické záchvaty, trpěl Kawasakiho syndromem již od raného dětství. Šestnáctiletý autistický syn Johna Travolty Jett zemřel během dovolené na Bahamách v roce 2009, když se udeřil o vanu při záchvatu.

Herec po jeho smrti našel podporu u manželky a také v scientologii, které je příznivcem. Od církve dostal pečovatelky, které mu pomáhaly každý den po dobu dvou let.

V roce 2013 byl John hostem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Po skončení svého programu na filmovém festivalu v Karlových Varech odletěl John Travolta svým letadlem, které i sám pilotoval do Prahy. John Travolta a je milovník létání a letadel, vlastní pilotní licenci a bydlí v domě u kterého parkují dvě Johnova letadla, (John vlastní celkem pět letadel) jeho vila je v areálu Jumbolair Aviation Estates v Ocala na Floridě, což je residenční park s vlastní runway. Mimo jiných letadel vlastní John Travolta Boeing 707.

John se narodil jako nejmladší z šesti dětí Salvatorovi bývalému poloprofesionálnímu hráči fotbalu a Helen učitelce herectví. Od 12 let se stal členem místní herecké skupiny a brzy poté se objevil na jevišti. Dlouho také navštěvoval taneční kurzy. V 16 letech opustil školu a vydal se na hereckou kariéru. Zpočátku se objevil v několika desítkách reklam a v divadelních hrách. Do televize pronikl v roce 1972 menšími rolemi v několika televizních seriálech.

Slavní herci a scientologie – Tom Cruise a John Travolta

Slavní herci a scientologie – Tom Cruise a John Travolta

V roce 2013 byl John Travolta hostem MFF v Karlových Varech. Z karlovarského letiště odletěl svým letadlem, které pilotoval do Prahy, kde na svých dětech nešetřil. I když do Prahy letěl na vlastní náklady, ubytoval se v jednom z nejdražších hotelu Kempinski a neodpustil si ani noční projížďku Prahou, pro kterou si objednal rovnou celý autobus. Autobus vzal americkou delegaci nejdřív na Václavské náměstí, kde raději ani nevystoupili. Poté dojeli na Jiráskův most, ze kterého si užili výhled na osvětlený Pražský hrad. Jejich cesta ale nemohla vést nikam jinam než na Staroměstské náměstí. Tam si Travolta se svým doprovodem prošel několik výloh butiků v Pařížské a zamířil na jedno z nejfrekventovanějších náměstí v republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


3 × = tři