Úvodní stránka » Business Products & Services » Bez analýzy rizik a servisu OOPP nelze kvalitně řešit BOZP

Bez analýzy rizik a servisu OOPP nelze kvalitně řešit BOZP

Je důležité si uvědomit, že žádný osobní ochranný pracovní prostředek (OOPP) nemusí zaručit absolutní bezpečnost a ochranu i když je v souladu s evropskými normami EN.

Každý produkt certifikovaný jako OOPP splňuje požadované standardy kvality. To samo o sobě ovšem ve většině případů nestačí k dokonalé ochraně.
Při výběru jakéhokoli osobního ochranného pracovního prostředku musí být brán zřetel na to, jaký pracovník jej bude používat, v jakém prostředí a na jaký úkol. Proto je nutné provést dokonalou analýzu rizik, která by měla být součástí každé dobře vedené dokumentace BOZP. Součástí kvalitní dokumentace BOZP by měly být také údaje o pravidelné revizi OOPP.
Servis osobních ochranných pracovních pomůcek je podle zákona povinný alespoň jedenkrát ročně. Záznam o provedeném servisu by měl být součástí dokumentace BOZP.
Pro každou pracovní pozici by mělo být provedeno posouzení možných rizik a navrženy všechny možnosti preventivního řešení včetně havarijního plánu.
Vždy platí, že požadovanou činnost musí provádět proškolení pracovníci s příslušnou kvalifikací a s kvalitními OOPP.
Při výběru vhodných OOPP by neměla být rozhodující cena ochranného prostředku, ale zejména kvalita a maximální možná ochrana pracovníka.
Mezi OOPP nejvyšší kvality a vysokého komfortu nošení patří určitě všechny ochranné prostředky značky uvex. Dodavatelem kompletního sortimentu ochranných pracovních pomůcek značky uvex v České republice je společnost UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou.
http://www.uvex-safety.cz/cz/
http://www.uvex-safety.cz/cz/aktuality/tiskove-zpravy/lanky/
http://www.uvex-safety.cz/cz/aktuality/tiskove-zpravy/lanky/bez-analyzy-rizik-a-servisu-oopp-nelze-kvalitne-resit-bozp/

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


9 × = devět