Úvodní stránka » Nezařazené » Daniel Swarovski a jeho cesty

Daniel Swarovski a jeho cesty

Společnost Swarovski je známá po celém světě. Má spoustu poboček po celém světě a zaměstnává širokou škálu lidí. Její produkty jsou k vidění na svatebních či plesových šatech, elektronice, lustrech, obuvi a módních doplňcích. Tato společnost spolupracuje se slavnými módními návrháři. U jejího zrodu stál pan Daniel Swarovski, který má kořeny v Čechách. Díky jeho píli, snaze a tvrdé dřině se tato společnost dostala na vrchol.

Zakladatel společnosti Swarovski

Tuto velkolepou společnost založil velice nadaný muž jménem Daniel Swarovski. Tento velikán má české kořeny. Narodil se v Jiřetíně pod Bukovou. Jelikož byl velice technicky nadaný, tak se vyučil uměleckým pasířem. Po studiích začal pracovat v továrně, kterou vlastnili jeho rodiče. Jelikož Daniel Swarovski toužil po dalších zkušenostech a znalostech, tak se rozhodl odcestovat do Paříže a do Vídně. Zde měl možnost setkat se s panem Františkem Křižíkem a inspirovat se možnostmi využití elektrické energie.

Daniel Swarovski a jeho návrat z cest

Po návratu se pokusil Daniel Swarovski sehnat dostatek financí a otevřít si svoji vlastní společnost. Díky svým zkušenostem a odhodlanosti se mu to podařilo. V českých řekách však nenalezl dostatek energii a tak po čase musel celou svoji společnost přesunout do města Wattens v Tyrolsku. Zde našel Daniel Swarovski dostatek energie v alpské řece Inn. Od přesunu za hranice Čech začala společnost vzkvétat a vyvíjet se. Dnes je z ní úspěšná nadnárodní společnost, která vyrábí nádherné produkty.

Napsat komentář