Úvodní stránka » Nezařazené » Korálky mají své nesporné klady

Korálky mají své nesporné klady

Pokud máte rádi ruční práce jakéhokoliv typu, tak si zkuste navlékat korálky. Já se této činnosti věnuji už několik let a tuto činnost jsem si oblíbila. Ráda nosím různé druhy náušnic, náramků a náhrdelníků. V obchodech toho nabízejí spousty, ale ceny jsou poněkud přemrštěné. Mnohem levněji Vás vyjde, když si nakoupíte korálky a vyrobíte si z nich nějaké šperky sami. Tato činnost má ještě jednu velkou výhodu a tou je, že vyrobené šperky jsou naprosto originální a nikde v obchodech na ně nenarazíte.

Jaké mám ráda korálky?

Já osobně si vybírám korálky, které se mi líbí svým vzhledem. Vybírám si je především podle barevného provedení a tvaru. Na materiálu ze kterého jsou vyrobené mi až tak nesejde. Na léto si kupuji hodně výrazné barvy a na podzim spíše takové tlumenější odstíny. Na výrobu používám korálky ze všech druhů materiálů. Například dřevěné, plastové, skleněné, kovové či keramické. Některé mi vydrží několik let a některé pouze jednu sezónu.

Korálky mají své klady, ale i zápory

Všechny korálky mají své klady a zápory. Jediné bezchybné jsou podle mě ty, které jsou vyrobené ze skla. Ty z plastu nemají bohužel moc dlouhou životnost, ale zase mají překrásné barevné odstíny. Keramické také nemají dlouhou životnost, protože jsou velice křehké a snadno se rozbijí. Dřevěné korálky jsou z příjemného měkkého materiálu a bývají ručně malované, což je jejich velké plus. Kovové druhy se mi moc líbí, ale po styku s lidským potem jejich povrch zoxiduje a oni pak zmatní.

Napsat komentář