Úvodní stránka » Nezařazené » Daniel Swarovski a jeho život

Daniel Swarovski a jeho život

Daniel Swarovski se narodil v roce 1862 v malé vesničce, která se jmenuje Jiřetín pod Bukovou. Vyučil se jako umělecký sklář a hned po škole ho zaměstnali jeho rodiče v továrně, kterou vlastnili. Daniel Swarovski toužil po dalších vědomostech a tak se vydal do světa. Odjel do Vídně a do Paříže a tam nabral spoustu zkušeností. Setkal se tam s Františkem Křižíkem a inspiroval se tam možnostmi využití elektrické energie. Na základě těchto zkušeností se Daniel Swarovski rozhodl sestrojit stroj na broušení šatonů, který si také nechal patentovat.

Daniel Swarovski a jeho další životní události

Po tom, co mu byl udělen patent na stroj na broušení šatonů se Daniel Swarovski rozhodl, že si založí svoji vlastní společnost. Bohužel v českých řekách nenalezl dostatek elektrické energie a tak byl nucen svoji společnost přestěhovat do Tyrolska do města Wattens. Zde našel Daniel Swarovski dostatek energii v alpské řece Inn a založil tak brusičství. Ihned si založil vlastní sklárnu a vyráběl broušené sklo z křišťálového skla, které mělo špičkovou kvalitu. Po první světové válce odešel Daniel Swarovski ze své společnosti a roku 1956 zemřel.

Nadnárodní společnost Swarovski

Společnost Swarovski je známá po celém světě. Není snad nikdo na světě, kdo by o ní neslyšel. Tato velkolepá společnost sídlí ve více než 40 zemích světa a zaměstnává mnoho lidí. Křišťály Swarovski využívají především slavní módní návrháři na zdobení šatů a doplňků. Můžeme je však vidět i na mobilních telefonech či lustrech. Spolčenost Swarovski neustále vzkvétá a ještě u ní určitě uslyšíme.