Úvodní stránka » Dům, byt a zahrada, Obchody, služby a řemesla » Stěhování není záležitostí jednoho odpoledne, je důležité si vše pořádně rozvrhnout.

Stěhování není záležitostí jednoho odpoledne, je důležité si vše pořádně rozvrhnout.

V první řadě je dobré vyházet věci, o kterých víme, že je nevyužijeme, včetně kusů starého nábytku. Celé stěhování se tím usnadní.

Stěhovací firmu je dobré objednat, pokud je věcí na stěhování hodně a nestačíme na něj sami s pomocí přáteli. Předem si nechte vypracovat cenový odhad, je lepší si přizvat stěhovacího technika rovnou domu a nechat si tak vyhotovit kalkulaci dle jeho prohlídky. Přeci jen jsou profesionály ve svém oboru. Stěhování můžete poptat u několika stěhovacích firem. Jednotlivé firmy se mohou lišit nejen cenou, ale i podmínky.

Abyste nemuseli obíhat nákupní centra a shánět krabice zdarma z vybaleného zboží, je dobré se i s tímto obrátit na stehovací firmu. Ta má v nabídce různé druhy obalového materiálu od papírových krabic až po bublinkovou fólii. Nehledě na to, že vám pomůže i s jejich likvidací.

Před samotným stěhováním nezapomeňte, pokud je to nutné, zajistit povolení k příjezdu nebo parkování u domu. Čím blíž bude stěhovací vůz, tím rychleji bude stěhování probíhat.
Při balení krabice nepřetěžujte a vše pečlivě popište. I když se do krabice hezky vejde půlka knihovny, neznamená to, že jí pak i lehce přemístíte. Pokud máte nábytek smotovaný, rozmontujte ho a spojovací materiál zabalte a připevněte na část rozmontovaného nábytku. Také nezapomeňte připevnit páskou všechny části nábytku, které se otevírají, aby se při přenášení samy neotvíraly.

Štítky: , , , , , , , , ,

Napsat komentář