Znáte jednotlivé typy vodovodních baterií?

Koupelna, kuchyň ani toaleta se neobejdou bez vodovodní baterie. Pro jaké modely se však rozhodnout? Jaké jsou jejich parametry a kolik umí uspořit vody? Před koupí vodovodní baterie byste si měli položit tyto otázky. Jednotlivé modely se dělí dle využití, dřezové, umyvadlové, vanové, sprchové, bidetové, termostatické a kuchyňské.
Sem patří to a sem zas tohle
Umyvadlové baterie jsou k dostání stojánkové, nástěnné a podmítkové, rovněž s výsuvnou či bidetovou sprchou anebo jen na studenou vodu. Umyvadlové modely slibují komfort a dostatek místa pro samotné ovládání. Dřezové produkty si můžete pořídit ve stojánkovém, nástěnném provedení, také se sprchou anebo pouze na chod studené vody. Vanové a sprchové výrobky slouží k instalaci na stěnu a pod omítku. Termostatické baterie mají mnoho využití, jako vanové, sprchové, umyvadlové, bidetové a dřezové. Jejich popularita stále stoupá.
Jaký klíč ke správné volbě?
Páková baterie se pyšní skvělou citlivostí a nastavením vody. Určitě předčí kohoutkové modely, které se nedají obsluhovat pouze jednou rukou. Pomocí páky se nastavuje tlak i teplota vody. Pokud prahnete po kvalitním modelu, zaměřte se na kartuš tvořenou z keramických destiček s otvory naproti sobě. Kohoutkové produkty mají vyšší spotřebu vody než pákové baterie. Lidé si je však oblíbili kvůli retro stylu. Ne všichni jsou zastánci moderních technologií! Bezdotykové baterie jsou ovládány přetrhnutím paprsku s předem nastavenou teplotou a tlakem vody. Stálá teploty vody a bezpečnost pro nejmenší členy domácnosti a seniory, to je termostatická baterie. Rozhodně se nemůžete divit, že je její pořizovací cena daleko vyšší než u klasiky. Vybíráte-li vodovodní kuchyňskou baterii, dbejte na přívod vody, vzhled kuchyně i druh dřezu. Moderní domácnosti se dnes neobejdou bez myčky, přesto tvoří vodovodní baterie neodmyslitelnou součást každé kuchyně.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One Response to Znáte jednotlivé typy vodovodních baterií?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


+ devět = 16