Úvodní stránka » Internet, Kultura, Nezařazené » Scientologie ve Švýcarsku – otevření nové ideální organizace ve Švýcarském Basileji

Scientologie ve Švýcarsku – otevření nové ideální organizace ve Švýcarském Basileji

V květnu 1974 byla založena mise Scientologické církve ve Švýcarském Basileji. Proto každý rok 22. května Scientologové ve Švýcarsku oslavují tento výroční den. Od roku 1974 Scientologie ve Švýcarské konfederaci značně rozšířila počet svých organizací. Dnes je možné nalézt pobočky Scientologické církve nejen v Basileji, ale i v Bernu, Zurichu, Zugu, Bellinzoně, Como, Lucernu, Ženevě. Scientologie ve Švýcarsku se tedy od roku 1974 řádně rozrostla.

Slavnostní otevření Ideální organizace Scientologické církve ve Švýcarském Basileji

Od roku 1954, kdy byla založena první Scientologická církev se Scientologické náboženství rozrostlo na zhruba 10 milionů členů a prostřednictvím svých církví, misí a skupin ve více než 150 zemích po celém světě.

Všude tam, kde existuje Scientologická církev, snaží se registrovat jako neziskové organizace s náboženskými cíli, v souladu se zákony dané země, s výjimkou zemí, kde taková forma registrace není možná. Právní systémy jednotlivých zemí se často výrazně liší. Některé mají oficiální registry církví, kde jsou poviny se zaregistrovat všechny náboženské skupiny a splnit určitá kritéria. Jiné země užívají opačný přístup a výslovně zakazují vést oficiální seznamy „příjatelných“ náboženství a domnívají se, že to není záležitost, která spadá do pravomoci státu.

Prohlídka budovy Scientologické církve v Basileji ve Švýcarsku
Vlády a soudy mnoha různých zemí uznávají náboženský charakter Scientologie.

Evropa
Většina zemí v Evropské unii nemají náboženský systém registru v rámci svého právního systému (nebo dokonce mají formu oficiálního uznání náboženské). V těch zemích, ve kterých je nějaká forma registračního řízení (včetně zemí, které nejsou členy EU), byla scientologie uznána jako náboženství v následujících zemích: Španělsko, Švédsko, Portugalsko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko a Albánie.

Většina států v Evropské unii mají jiné formy oficiálního uznání. Ve většině těchto zemí byla scientologie uznána jako náboženství skrze správní či soudní rozhodnutí včetně rozhodnutí nejvyššího soudu příslušné země. Tato rozhodnutí zahrnují následující země – Itálie, Dánsko, Rakousko, Německo, Spojené království a Norsko.

Existuje mnoho dalších forem oficiálního uznání církví skrze soudní, správní a registrační uznání v jiných zemích světa. Některé z nich jsou – USA, Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Jižní Afrika, Nepál, Tanzanie, Keni, Taiwan, Kazachstán, Kyrgyzstán, Venezuela, Ekvádor, Kostarika, Brazílie, Indie, Filipín a Srí Lanka.

Stovky tisíc lidí se dozvědělí pravdu o drogách na Euru 2016

PROČ JE SCIENTOLOGIE NÁBOŽENSTVÍ – jak naplňuje tento termín?

Scientologie splňuje nepochybně všechna tři kritéria obecně používaná náboženskými učenci po celém světě aby zjistili, zda je nějaké učení náboženství:

1. víra v konečné reality, jako je Nejvyšší nebo Úplná pravda, která přesahuje současný okamžik tohoto života a tohoto světa.

2. Náboženské praktiky, které jsou zaměřeny na pochopení této Nejvyšší nebo Úplná pravdy, aby jí bylo možné dosáhnout nebo s ní vstoupit do intimního spojení.

3. společenství věřících, kteří se spojili, aby společně usilovaly o společný cíl.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Napsat komentář