Poradna: Jakou zvolit vodovodní baterii?

Chystáte se k rekonstrukci koupelny a nevíte si rady, jakou vodovodní baterii koupit? V tom případě se vám určitě bude hodit náš manuál, jak vybrat tu nejlepší a pro váš účel nejvhodnější baterii. Na e-shopu www.drezova-baterie.cz potom už bude vaše volba velmi snadná.

Rozteč hraje roli
V první řadě si zjistěte, jako rozteč má armatura, na kterou se vodovodní baterie připojuje. Existují dvě základní rozteče. První 100 mm, druhá 150 mm. Obvykle se používá hlavně rozteč 150 mm, ta druhá 100 mm už je víceméně přežitkem. Redukce se sice namontovat dá, ale vzhledově nevypadá dobře.

Řiďte se účelem i armaturami
Důležitý je také účel použití. V nabídce je dřezová kuchyňská baterie, koupelnová vanová baterie, sprchová baterie, ale třeba také baterie bidetová. Řiďte se tedy tím, kde ji budete používat. Také je podstatné, jak jsou vyvedeny armatury, zda ze zdi a je tedy potřeba nástěnná baterie, nebo naopak přímo z vany, dřezu, umyvadla či bidetu. V takovém případě se hodí jedině baterie stojánková.

Termostatická baterie se hodí
Dalším kritériem je úspora energie i vody. Máte-li stabilní tlak vody, nezanášejí se vám trubky minerálními usazeninami a nejste napojeni na cirkulační čerpadlo, které způsobuje kolísání teploty, stojí za to, aby v koupelně k umyvadlu či sprše byla umístěna termostatická baterie. Při kolísání se to ale nevyplatí. Investice je vysoká a termostat je velmi citlivý. Pak je lepší klasická páková baterie.

Design i životnost je důležitá
V neposlední řadě je důležitý samozřejmě i design. Pro klasické interiéry se hodí retro kohoutková baterie, pro moderní naopak hranatá. Podstatná je i povrchová úprava, může být nerez, chrom, granit, bílá, lesklá, matná. Otázkou je i jakého výrobce zvolit. Čeští výrobci, například Novaservis nebo Slezák-Rav nebo Ravak, mají širokou nabídku.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One Response to Poradna: Jakou zvolit vodovodní baterii?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


2 × šest =