Vyberte si nejúspornější baterii …

Jaká je nejúspornější vodovodní či dřezová baterie? Tato otázka se dere do popředí v případě, že vybíráte novou vodovodní baterii. Může se tak stát v případě, že ta stará už dosloužila, a nebo tehdy, kdy po rekonstrukci kuchyně chcete k nově vybudovanému vodovodnímu řadu mít to nejlepší a nejefektivnější, co je na trhu k dispozici. Zkuste se podívat na e-shop Drezova-baterie.cz.

Udělejte si předvýběr typu

Prvním krokem ke správnému výběru baterie je najít odpověď na otázku umístění baterie. To znamená, zda bude jenom na teplou nebo jenom na studenou vodu nebo pro obojí, zda bude instalace součástí umyvadla, bidetu, sprchy nebo kuchyňského dřezu. Zda bude stojánková nebo nástěnná. Tento předvýběr vám jasně stanoví způsob připojení baterie na vodovodní řad a její účel. Kromě toho existují speciální typy baterií, například s připojením na pračku nebo myčku, baterie se speciální lékařskou pákou.

Páková přinese úspory

Obecně u všech baterií, které jsou jak na teplou, tak i na studenou vodu, ušetříte nemalé finanční prostředky správnou volbou ovládání. Mnohem efektivnější je v tomto směru páková baterie. Naregulujete si přesnou teplotu vody a jedním pohybem ruky ji otevřete. Necháte-li páku v optimální poloze podle toho, jak vyhovuje teplota, podruhé už nemusíte nic. Kohoutková baterie se mnohem více prodraží. Je to logické, protože nějakou dobu trvá, než se vám podaří z obou kohoutků teplé a studené vyladit optimální proud.

Termostat vám šetří peněženku

Umyvadlová baterie nebo sprchová baterie se vyplatí jako termostatická baterie. Právě u těchto baterií dosáhnete největších úspor. Můžete si zde nastavit teplotu termostatem, například u sprchových či vanových baterií pro koupání. Ušetříte hodně energie za ohřev vody. Jde tedy zároveň o nemalé úspory energie, které se v rodinném rozpočtu budou hodit.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One Response to Vyberte si nejúspornější baterii …

Napsat komentář